JAK DZIAŁA ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE?

System CALAJECT podaje znieczulenie bardzo delikatnie, a jednocześnie niezwykle skutecznie i bez bólu.

Pomaga to zminimalizować lek i stres w trakcie leczenia stomatologicznego.

Tradycyjne znieczulenie przy użyciu strzykawki jest zwykle bolesne, szczególnie, gdy podawane jest zbyt szybko − środek znieczulający gromadzi się wówczas w tkankach powodując bolesne uczucie rozpierania.

Działanie znieczulenia komputerowego rozpoczyna się już od początku podawania − pozwala uniknąć bólu i nieprzyjemnego rozpierania tkanek.

Podawanie środka znieczulającego jest cały czas automatycznie monitorowane – szybkość oraz ciśnienie podawania dostosowane są do rodzaju znieczulenia. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo i rozwiązania z nim związane. Szybkość podawania środka znieczulającego jest tak dobrana aby płyn wchłaniał się równomiernie  i nie doprowadzał do nieprzyjemnego, bolesnego rozpierania tkanek, które możemy pamiętać ze znieczulania tradycyjną karpulą (strzykawką do znieczuleń). W przypadku zwiększenia się oporu tkanek, system CALAJECT automatycznie przerwie podawanie znieczulenia aby pacjent nie poczuł bólu. Lekarz kontynuuje znieczulanie wyłącznie z bezpieczną, optymalną prędkością.

Po wizycie też jest lepiej! Nie ma obrzęku i odrętwienia dzięki mniejszej, idealnie dobranej ilości środka znieczulającego i optymalnej prędkości jego podawania podczas zabiegu.